28 listopada 2011

Sigma- Synthetic Kabuki Kit

Rozpoczynając przygodę z makijażem mój zbiór stanowiły przypadkowo zakupione pędzle np. w zestawach z kosmetykami oraz pędzle z Sephory (niektórych używam do tej pory). Postanowiłam jednak zainwestować w jakość- w pędzle MAC. Małymi krokami, od świąt do świąt, moja kolekcja pędzli powiększała się dzięki moim najbliższym.
Oglądając ulubioną przeze mnie Tiffany natknęłam się na pędzle Sigmy. Zamówiłam i po kilku dniach przyszła paczka ze stanów (ku mojemu zaskoczeniu w tak krótkim czasie). Moja kolekcja nadal się rozrasta:)
Różnica między pędzlami MAC a Sigmą jest niewielka i w moim odczuciu pędzle Sigmy są bardziej miękkie. Dodatkowym atutem jest cena. Za jeden zestaw pędzli zapłacimy tyle co za jeden z większych pędzli MAC około $109.
Po dwóch latach użytkowania pędzle nie tracą swojej jakości. 

W portfolio Sigmy można znaleźć pędzle z włosiem naturalnym i syntetycznym, dodatkowo firma wprowadziła i nadal wprowadza palety cieni oraz kolejne pędzle. Rozbudowana strona internetowa, szybka przesyłka oraz bardzo dobra komunikacja ze sklepem zachęca do zakupów. Do każdej przesyłki dołączony jest niewielki prezent i tak w przypadku tego zestawu jest to krótki pędzelek o numerze E35.

pędzelek E35
Przesyłka


Pędzle Kabuki wykonane są z bardzo gęstego syntetycznego włosia. Nadają się do rozprowadzania płynnych produktów jak i mineralnych (fluidy, pudry, róże, rozświetlacze, bazy, cienie w kremie). Bardzo dokładnie rozprowadzają produkty na twarzy i sprawiają, że aplikowany produkt jest do końca wykorzystany na twarzy a nie wsiąka w pędzel czy gąbkę. W moim zestawie znajdują się 4 pędzle do twarzy o numerach F80, F82, F84, F86 i 4 pędzle przeznaczone do aplikacji produktów na powiekach i okolicach oczu P80, P82, P84, P86.
Od lewej: F80, F82, F84, F86

Od góry: P86, P84, P80, P83

Najczęściej używam F84 do aplikacji fluidu i P82 do bazy pod cienie, korektora a także cieni w kremie. Cena zestawu to $99. W ostatni piątek trwała promocja i przy zakupach przesyłka była darmowa. Zainteresowanie było tak ogromne, że dostać się na ich stronę było wręcz niemożliwe (może komuś się udało?). Pędzle Sigmy- polecam!!!

4 komentarze:

 1. piękny zestaw:)i wcale niedrogo patrząc na ilośc i sądzac po twoim opisie:) ateraz zamawiałaś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdabiem za taką jakość to nie jest wygórowana cena. Niestety nie udało mi się nic kupić w Sigmie- ze względu na problemy z ich stroną :/

  OdpowiedzUsuń
 3. wzięłaś zwyklą przesyłkę first class do Polski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam czy była to przesyłka first class, ale wyniosła 1/3 wartości zamówienia:/ (nie kupowałam pędzli w dniu kiedy trwała darmowa wysyłka). Próbowałam wtedy dostać się na stronę Sigmy, ale nie udało mi się.

   Usuń