28 października 2012

Elektrokoagulacja - zamykanie naczyń krwionośnych.

Dziś mija drugi dzień od mojej wizyty w salonie kosmetycznym gdzie poddałam się zamknięciu popękanych naczyń krwionośnych metodą elektrokoagulacji. Moja cera jest określana jako naczyniowa, wrażliwa i skłonna do podrażnień. Bardzo łatwo reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne i mimo odpowiedniej pielęgnacji nie do końca jestem wstanie zapobiec pękaniu naczyń. Zabieg najlepiej wykonać jesienią ponieważ skóra nie jest "wystawiona" na ostre promieniowanie słoneczne.

Metody zamykania naczyń krwionośnych:
  • Elektrokoagulacja (tzw. diatermia chirurgiczna) - koagulacja tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości. Specjalną elektrodą dotyka się każdego naczynka powodując jego zamknięcie. Jedna z najskuteczniejszych metod do usuwania naczynek na twarzy i górnej części ciała. Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia codziennych obowiązków. Skóra po zabiegu (w zależności od częstotliwość prądu) jest lekko podrażniona - zaczerwieniona.

  • Kriochirurgia (krioskleroterapia) - przy użyciu podtlenku azotu lub ciekłego azotu. Głównie dla osób z przeciwwskazaniami do elektrokoagulacji.

  • Lasery wysokoenergetyczne (fototermoliza) - światło lasera pochłaniane jest przez barwnik hemoglobiny, zawarty w czerwonych krwinkach. Powoduje to termiczną koagulację naczyń. Wykorzystuje się lasery: argonowy, neodymowy, CO2 oraz diodowe.
    Po zastosowaniu laserów stwierdza się jednak często tylko odcinkowe przerwanie ciągłości naczynia, oraz powstawanie przebarwień i blizn w wyniku pochłaniania światła lasera przez melaninę.
 
Zanim poddano mnie Elektrokoagulacji, tydzień wcześniej poddałam się zabiegowi który miał na celu "wyciszenie", odżywienie skóry - polegało to na oczyszczeniu skóry i nałożeniu odpowiedniej maseczki. W dniu zabiegu skóra została oczyszczona, a na wybrane partie twarzy (w moim przypadku policzki i nos), nałożono preparat znieczulający Emla. Po 30 minutach po zdezynfekowaniu skóry zaczęto zabieg. Zabieg nie jest bolesny ale towarzyszy mu dziwne uczucie, miałam wrażenie jakby mi "wyciągano" naczynko spod skóry. Jednak to uczucie towarzyszyło tylko w najdelikatniejszych partiach twarzy, okolice oczu. Zabieg zakończyło nałożenie specjalnego preparatu. Czas zabiegu około 2 godzin.
Skóra była mocno zaczerwieniona ale podrażnienie zniknęło na drugi dzień.

Dzień po zabiegu:
Pielęgnacja po zabiegu jest niezmiernie ważna aby skóra szybko się zregenerowała.
Dobrze jest stosować kosmetyki, które zawierają witaminę K oraz przyjmować zestaw witamin: B2, PP i C. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych konieczne!

Moja codzienna pielęgnacja po oczyszczeniu skóry:

Cell Fusion C - fizjologiczny tonik po zabiegach medycznych:
Kompleks fizjologiczny zapewniający głęboką regenerację i relaksację skóry. Gwarantuje i podtrzymuje wysoki poziom nawilżenia. Odbudowuje barierę ochronną skóry. Wskazany dla wszystkich rodzajów skóry, szczególnie po zabiegach medycznych i laseroterapii.
Tonik stosuję już od kilku miesięcy (cały czas ta sama butelka), bardzo przyjemny w stosowaniu, doskonale odświeża skórę i przygotowuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Wylewam kilka kropel bezpośrednio na dłoń, rozcieram i delikatnie przykładam dłonie do twarzy. Tonik jest dość gęsty więc taka metoda była dla mnie najwygodniejsza.
Pojemność 180ml.



MediSpa Atelocollagen K preparat do skór alergicznych i unaczynionych:
 Preparat do pielęgnacji skór alergicznych, wrażliwych, zaczerwienionych. Łagodzi podrażnienia powstałe po zabiegach laserowych, przyspiesza wchłanianie siniaków, przyspiesza regenerację skóry po operacjach plastycznych. W formule preparatu połączono działanie składników antyoksydacyjnych, obkurczających naczynia, poprawiających metabolizm skóry oraz stymulujących wzrost komórek. Dzięki temu serum koi podrażnioną skórę i znacznie przyspiesza jej regenerację. Może też być stosowane w codziennej pielęgnacji cery naczyniowej.
Ten preparat stosuje od około miesiąca, rano i wieczorem. Wystarczy niewielka ilość aby nawilżyć całą twarz. Wchłania się szybko, nie pozostawiając "filmu" na skórze i doskonale sprawdza się pod makijażem.
Pojemność 20ml.


Całkowite wygojenie skóry po zabiegu trwa około 3 miesięcy. Mam nadzieję, że po tym czasie skóra będzie w lepszej kondycji bez czerwonych "pajączków :)

Szukając informacji na temat metod zamykania naczyń spotkałam się z różnymi opiniami. Jedni twierdzą, że najskuteczniejszą metoda jest laser inni, że elektrokoagulacja.
Mam nadzieję, że przeprowadzony zabieg będzie skuteczny i efektywny ;)


12 komentarzy:

  1. no to co? do usłyszenia za 3 miesiące? ;) mam nadzieje że wsio będzie po Twojej myśli i na to liczę i czekam dalszej części :]

    OdpowiedzUsuń
  2. no o tym jeszcze nie słyszałam ;)

    Pozdrawiam! ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. dawaj koniecznie znać co i jak :) moja koleżanka męczy się z podobnym problemem i właśnie zastanawia się czy poddać się temu zabiegowi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dam znać jak się goi i jak to wygląda. Polecam jednak zainwestować w dobre kremy i dodatkowo koniecznie krem z filtrem;)

      Usuń
  4. Jej jak dobrze że nie mam problemu z naczynkami . Strasznie mi Ciebie szkoda :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie jest tak źle dobrze kryjący puder i można wyjść z domu ;)

      Usuń
  5. A ja już od jakiegoś czasu myślę nad tym zabiegiem.
    Może poczekam jakiś czas, jak u Ciebie się sprawdzi :D
    Będziesz naszym szczurem doświadczalnym? ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma sprawy a nad tym szczurem to się zastanowię ;)

      Usuń
  6. Jak twoja twarz i ile musialas czekac na jej wygojenie ?

    OdpowiedzUsuń