4 sierpnia 2013

Jak czyścić pędzle przy pomocy gumowej rękawicy do masażu :)

Dziś słów kilka na temat czyszczenia pędzli i jak sobie z tym radzę. Dotychczas używałam płynu do mycia MAC Brush Cleanser i dodatkowo szklanej miseczki a samo mycie wykonywałam dłonią. Jeśli mamy sporo pędzli do czyszczenia to trochę namoczymy sobie dłonie a i paznokci woda nie ominie ani nie oszczędzi.
Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad kupnem specjalnej rękawicy, która miała ułatwić i przyspieszyć czyszczenie.


Mam nadzieję, że pamiętacie jak kilka miesięcy temu marka Sigma wprowadziła do swojej oferty specjalną rękawicę Brush Cleaning Glove do czyszczenia pędzli. Miała ona ułatwić ich czyszczenie i suszenie. Sprytnie zaprojektowana z mnóstwem bajerów, kosztuje bagatela 35$! ale to nie wszystko dodajmy koszty przesyłki 16,75$ i nie jestem pewna czy akurat tę opcję możemy wybrać do Polski ale wybierając kolejną cóż 41$ :) razem 76$ za kawałek pofałdowanego plastiku w kształcie rękawicy.

Zastanawiałam się nad zakupem długo ale po takiej kalkulacji stwierdziłam, że szkoda zachodu i poszukam jakieś alternatywy. Całkiem niedawno robiąc zakupy w Rossmannie natknęłam się na gumową rękawicę do masażu ciała, którą można używać zarówno na sucho jaki na mokro pod prysznicem. Obejrzałam dokładnie i miała wszystko co potrzeba :) Kosztowała niewiele ponad 10pln:)
Używam tej strony z drobnymi wypustkami, idealnie domywa każdy rodzaj pędzli.Dodatkowo dokupiłam mydło siarkowe w kostce. Na jednym z blogów było polecane właśnie do mycia pędzli, a że ostatnio nie po drodze mi ze sklepem MAC od razu znalazło się w koszyku.
Mydło nie wpływa negatywnie na włosie pędzli przynajmniej na razie. 

Tak więc mój zestaw nie przekracza 20pln i spisuje się doskonale. Pędzle domyte, dodatkowo mydło ma działanie antybakteryjne, dłonie nie są narażone na bezustanne moczenie w wodzie i płynach.


Polecam wszystkim!

5 komentarzy:

 1. Fajny patent. Ja mam atomuzer do plynu Maca i tylko nim czyszcze pedzle.

  OdpowiedzUsuń
 2. No nie ma co fajnie to wymyśliłaś )

  OdpowiedzUsuń
 3. mydłem bym się chyba bała :) ale taka rękawica czy podkładka pod mydło, to niezły bajer! muszę się za jakimś rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna ta rękawica. Dużo lepsza od mojej gumowej mydelniczki ;)

  OdpowiedzUsuń